Vitajte v mojom súkromí, nesúďte ma a priznajte sa, stačí keď sami pred sebou. Nemáme čas mať sex. My, mladí ľudia, ktorí sa náhlime a sme extrémne produktívni, máme cally, sme super busy, dokážeme počúvať podcasty a popri tom behať alebo variť, možno upratovať, kočíkovať, pracovať, odpisovať, reagovať, komentovať… Vždy dve veci naraz. Iba jedna je málo. A nerobiť nič sa nenosí. To je hriech. Sex ale hriech nie je, sex je láska.

Nie že by sme na seba nemali chuť, my často ani nevládzeme mať chuť. Lebo furt dačo. Nákup, pes, práca, varenie, cvičenie, potom mierne fomo, že ľudia na sociálnych sieťach toho toľko stíhajú a ja nestíham a som odpad spoločnosti. Niekto sa zasmeje a povie si:

„Hahahaha a to ešte nemáte deti!“

No deti nemáme, lebo nemáme čas na sex. Ok, deti nemáme aj pre iné dôvody. Nie, že by sme nechceli, ale to je na inú debatu. Ale ak sa ma ľudia pýtajú: „Kedy budete mať deti?“ Väčšinou už odpovedám, kedy sme mali naposledy sex.

Mať sex teraz, je úplne iné, ako mať ho pred desiatimi rokmi. Vtedy to bolo niečo pudové, nové, vzrušujúce, šibalské. Teraz potrebujem čas. Potrebujem čas byť ja. S Jakubom si zvykneme raz za čas dopriať týždeň, kedy sme len my. Mám rada, keď sa na seba naladíme, keď necháme všetky cally, „to do listy“, pripomienkovače, úlohy, airpody „za dverami mojej izby smieš byť na mňa krásne drzý (ak chceš)“. Lebo súhlas je dôležitý.

Nad sexom už dávno premýšľam inak. Včera mi to potvrdila kniha Klub rozkoše, ktorá čoskoro vyjde. Je od francúzskej autorky JÜNE PLÃ, napísaná priamo, pre niekoho možno drzo. Dávno sme sa mali o sexe rozprávať priamo. Nájdete tam ilustrácie, ktoré sme potrebovali vidieť už na základných školách, aby sme dokázali viac porozumieť našim telám a dušiam.

U nás je téma „nemáme čas na sex“ otvorená a diskutovaná. Občas spadám do smútku, pretože sex sa prezentuje všade nejako, ale nikdy nie do hĺbky a nikdy nie pravdivo. O sexe vieme hovoriť, no nevieme sa o ňom rozprávať. Knihu si budeme čítať s Jakubom spolu. Možno ako „predohru“, ktorá už sama o sebe je tiež sexom.

To je všetko na pondelok.


Kampaň, kedy môžete podporiť vydanie knihy prebieha ešte do zajtra, 14.decembra. Buď si ju kúpite teraz, alebo potom, keď už bude vydaná. Možno sa pri nej budete červenať láskou. A budete sa usmievať, to si myslím.

https://www.startlab.sk/projekty/2410-klub-rozkose-tipy-a-triky-pre-kvalitny-sexualny-zivot/?slbref=0a3ed4e1-70c8-4908-a7d2-9d16bf2dd067

Kto všetko na knihe pracoval? 

O preklad sa postarala Kristína Bartová,
jazykovú redakciu mala pod palcom Janka Šulková,
pod adaptáciu grafického spracovania a dizajn obálky sa podpísala Lucia Gandelová a produkčne výrobu zastrešil Adam Berka, ktorý je zároveň aj vydavateľom.