Poďme si ju viac šanovať. Poďme to spraviť. Spolu. 

Vždy, keď sa deje niečo veľké, čo má zmysel a cítim občiansku angažovanosť, mám zimomriavky. Keď viem, že ma môže byť počuť. Mňa, Vieru z Korytárok, ktorá môže zmeniť svet. Áno, jednotlivec môže zmeniť svet. Mám to potvrdené aj od psychologičky, ak by sme konečne chceli veriť odborníkom. Svet môžme zmeniť aj k lepšiemu, aj k horšiemu. Ja som za to lepšie. Poďme sa lepšiť, poďme to tu lepšiť. 

Máme radi sa sťažovať. Máme radi zbavovať sa zodpovednosti. Vyhovárame sa na iných, že v parlamente sú takí a hentakí a na mojom hlase nezáleží. Záleží. Hlavne záleží aj na tom, aby sme sa prestali spoliehať na iných a začali od seba. Čo môžem ja Viera spraviť? Čo môžem spraviť dnes lepšie ako som včera? To, že budem frflať na niekoho iného mi len odoberie energiu a nič sa nestane. Keď si ale nezoberiem ďalší sáčok, na kávu si prinesiem svoj pohár, nepodporím fast fashion, ale vynosím to, čo mám doma, dám si pozor, čo zjem, pôjdem pešo alebo mhd, poteším svoje vnútro. Skúste to, krok po kroku, všímajte si svoje činy. Bude vás to tešiť. Prisahám. A potom príde ďalší krok, keď vaše správanie uvidia blízky a začnú vás kopírovať. A takto. Postupne. Spoločne. Zodpovedne.

Ono sa to inak začne diať samé od seba, do života sa zrazu dostanú tí správňacki ľudia. A budú vás inšpirovať. Vy sa budete vzdelávať. Tento týždeň mi psychologička povedala, že rastiem. A ja to aj cítim. A myslím, že je to aj viditeľné. Teším sa. 

Veľmi si vážim ľudí, ktorí si našli čas, spojili sily a rozhodli sa bojovať. Verte, nerobia to pre popularitu. I keď mne to príde veľmi cool! Robia to pre nás, naše deti, našu budúcnosť. Milá šestka, ďakujem za to. Nezabudnite si aj oddýchnuť ,lebo nie len klíma vás potrebuje. Aj my všetci, ktorých ste do toho zatiahli. 

Zároveň ďakujem aj všetkým, ktorí sa o planétu starajú už dávno. A ďakujem aj tým, ktorí sa len začnú. Bude to ako staranie sa o svoju dušu. Domov. Bude vás to tešiť.

Inak, niekedy mi je až smiešne ako ľudia dokážu nenávidieť migrantov. Uvedomujeme si, že ak niečo nezmeníme naši potomkovia budú tiež migrantami? Lebo tu bude nevydržateľné teplo? Mne je už aj teraz v Bratislave teplo. Počasie sa mení. Búrky, ktoré sú a sú každým rokom horšie a horšie, sa dejú pre niečo. Príroda sa ozýva. Iba kúsok zamyslenia a empatie.

Teším sa a som dojatá, mám taký týždeň, kedy mi veci do seba zapadajú, dávajú význam, vidím, že ťažkosti sú len skúšky, ktoré ma posúvajú. A je super, že dnes prší, lebo ma to upokojilo a ešte viac si to všetko uvedomujem. Prítomnosť. Rast. Radosť. Odhodlanie. Lásku. K sebe aj k prírode. 

Ak chcete, podporte petíciu svojim hlasom. Svojim ja. Prispejte. Vyjdite z komfortu. Balansujte. Hľadajte nové spôsoby. Učte sa. Tešte sa, že ste súčasťou.

tu nájdete viac: https://www.klimatapotrebuje.sk/

Ďakujem, že ma čítate. Ďakujem za milé správy. Spokojne ma zdieľajte, budem veľmi vďačná!

Ak máte pripomienky, čo by som mala zlepšiť, alebo aké témy by ste chceli čítať, budem rada, ak mi napíšete!

Ďakujem

V.